Tutvu konkursi võitjatega

2022. aasta esimese konkursi võitjad

Juba teiskordselt toimunud Kohtla-Järve innovatsioonikonkursi eesmärk on jätkuvalt muuta Kohtla-Järve linnakeskkond kaasaegsemaks, jätkusuutlikumaks ja elanikele mugavamaks. Uue vooru võitjaks osutus Bercman Technologies. Palju õnne!

Bercman Technologies

Teadus- ja ärilinnaku Tehnopol ning Kohtla-Järve linna koostöös korraldatava targa linna innovatsioonikonkursi uue vooru võitjaks on Bercman Technologies, kes paigaldab Kohtla-Järvele uue generatsiooni ülekäigurajad. Innovaatilise ülekäiguraja näol on tegemist moodulsüsteemiga, mis jälgib erinevate andurite abil liiklust nii auto- kui kõnniteel. Ülekäigurajad paigaldatakse Kohtla-Järvel kahte kohta. Nende peamiseks ülesandeks on suurendada liiklejate teadlikkust ja hoiatada liiklejaid võimalikest ohtudest.

2021. aasta konkursi võitjad

Kohtla-Järve innovatsioonifondi konkurss oli väga edukas! Targa linna lahendusi otsiva innovatsioonikonkursi võitsid ideed, mis keskendusid energia tootmisele ja selle tarbimise nutikale analüüsimisele. 

20 000 eurose innovatsioonifondi eesmärk oli toetada ettevõtteid, mis muudavad linnakeskkonda kaasaegsemaks, inimsõbralikumaks ja kestlikumaks – luues selleks kas täiesti uusi lahendusi või pakkudes edasiarendust olemasolevatele toodetele ja teenustele. Lisaks rahalisele toetusele panustab linn lahendustesse nii kontaktide, infrastruktuuri kui testkeskkonna pakkumisega.

17 idee seast osutusid parimateks Fuseboxi ja ACM Metali (Go Vertic) lahendused. Hetkel toimub nende projektide piloteerimine. 

Loe lähemalt toimunud innovatsioonikonkursi kohta SIIN.

Fusebox

Fusebox on keskkonnahoidu väärtustav ettevõte, mis integreerib elektritarbijaid ja energiasüsteeme, et võimaldada taastuvate energiaallikate paremat kasutamist ja seeläbi vähendada süsinikdioksiidi (CO2) teket. Hoonete HVAC süsteeme optimeeritakse läbi andurite ja nende elektritarbimise paindlikkust pakutakse Balti elektrisüsteemi reguleerimisturule, tavapäraste fossiilsetel kütustel töötavate generaatorite asemel. Nii tekib tarbijal võimalus vähendada kulusid, mis elektrile muidu kulub.

Go Vertic

ACM Metal tegeleb fassaadikatete tootmise ja müügiga. Nende loodud fassaadikatted on vähemalt 30aastase elueaga ja toodavad päikesest energiat – seejuures 20 aastaga teenib tarbija fassaadile kulutatud investeeringu tagasi. Go Vertic on ACM Metali konkursil osalenud innovaatilise toote kaubamärgi nimi.